SIKÇA SORULAN SORULAR: MACFAB Balya pres, DİKEY BALYA PRES MAKİNALARI MACFAB Çöp Sıkıştırıcıları – Çöpünüze Çözümüz. Küçük, orta ve fabrikalar için boyutlu, ağır yük dikey ve yatay sıkıştırıcılar jCarousel Examples
 
MACFAB <
white spacer 11
white spacer 11
Ana Sayfa DİKEY BALYA PRES MAKİNALARI macfab Yaklasimi Faydalar iletisim
 

SIKÇA SORULAN SORULAR Balya Pres

BALYA PRES MAKİNALARI NİÇİN ALINIR?
A. Balya pres, geri dönüştürülecek çöp materyali toplamanın en iyi yoludur. Geri dönüşüm merkezleri, kolay işleme açısından materyallerin, sıkıştırılmış olmasını tercih etmektedirler. Çoğu geri dönüştürücüler, gevşekten ziyade, sıkıştırılmış çöp materyaline daha iyi fiyat önerirler. Çöp materyalinin sıkıştırılması, çoğu birinci dünya ülkesinde, daima artan çöp sahası maliyeti sebebiyle, son yıllarda popüler olmuştur. Diğer sıkıştırıcı alma sebepleri ise: depolama alanından kazanım, daha güvenli ve hijyenik alan, çevre koruma.

CAM ŞİŞE EZİCİ NİÇİN ALINIR?
A.
MACFAB Cam Şişe Ezici, cam atığınızı 5:1 oranında azaltır. Şişelerin cam kırıklarına bu azaltımı, daha az çöp kutusu ve toplama işlemleriyle sonuçlanır. Bu yüzden, oldukça tasarruf sağlar.

ÇÖP SIKIŞTIRICI ARADIĞIMI DÜŞÜNÜYORUM, ANCAK BU MAKİNANIN BAŞKA İSİMLERLE ADLANDIRILDIĞINI DUYDUM?
A. Bu işi yapan makinalar için birçok terim vardır: ,DİKEY BALYA PRES MAKİNALARI, YATAY BALYA PRES MAKİNALARI, Hurda presleri,KONTEYNER PRESİ, karton sıkıştırıcı, Kompaktörler, vb.

UYGULAMAMA HANGİ SIKIŞTIRICININ DAHA İYİ UYACAĞINI NASIL BİLECEĞİM?
A. Atık işlemi için değerlendirmeyi tamamlamak üzere, yerel MACFAB distribütörünüzle temasa geçin; onlar, üretilen atığın çıktılarını ve türlerini ölçeceklerdir ve ilgili görev için en iyi sıkıştırıcıyı / makinayı önereceklerdir.

SIKIŞTIRICIMIN (BALYALAYICIMIN) KULLANILMAK ÜZERE GÜVENLİ OLDUĞUNDAN NASIL EMİN OLURUM?
A.
Sıkıştırıcıyı kullanan herkes, emin olmak için, verilen kullanım klavuzundaki yönergeleri anlar ve takip eder. Kullanım klavuzu kaybolursa veya zarar görürse, lütfen yerel distribütörünüzle temasa geçin veya sales@MACFAB.com ile iletişime geçerek bir kopyasını isteyin.

SIKIŞTIRICIM (BALYALAYICIM) ÇALIŞMIYOR, KİMİNLE TEMASA GEÇMELİYİM?
A.
Sıkıştırıcıyı size satan distribütörle temasa geçmelisiniz. Distribütörünüzün iletişim bilgilerini kaybettiyseniz, lütfen sıkıştırıcınızın seri koduyla (seri plakadadır) bizimle temasa geçin, biz size gerekli iletişim bilgilerini vereceğiz.

KAĞIT FABRİKASI BOYUTU / İHRAÇ BOYUTU BALYA NEDİR?
A.
Tüm toplanan geri dönüşüm materyali, yığınlar halinde, geri dönüştürülmek üzere, kağıt fabrikalarına götürülür veya Çin gibi diğer ülkelere ihraç edilir. Çoğu durumda, balyalar 20'/40' konteynırlara yüklenir. MACFAB 450, 550 dikey sıkıştırıcılar ve MACFAB HZ500 yatay sıkıştırıcı, boşluk miktarını en iyi biçimde kullanarak ve her bir konteynırın yükünü artırarak, kağıt fabrikası boyutu balya üretir. İhraç / kağıt fabrikası boyutu olmayan toplanmış balyalar, konteynıra yüklenmeden önce, kırılmalı ve yukarıdaki sıkıştırıcıların herhangi biriyle yeniden sıkıştırılmalıdır.

NE ZAMAN YATAY BALYA PRES MAKİNALARI ALMALIYIM?
A.
Yatay bir sıkıştırıcı, kağıt veya karton miktarı ayda 150 tonu aştığında düşünülmelidir. Bu, sadece kabaca bir ölçüttür ve atık tasfiye ihtiyaçlarınızı değerlendirmek üzere, bizimle veya distribütörlerimizden biriyle temasa geçmeniz en iyisidir.

BALYALARI BAĞLAMAK İÇİN PLASTIK BANTLAMA MI YOKSA ÇELİK KABLO MU DAHA İYİDİR?
A.
Bu, bağları bağlamak istediğiniz balyaların, boyutuna ve türüne göre değişmektedir.
- Küçük sıkıştırıcılarda, plastik balyalama en yaygın olanıdır.
- Fabrika boyutu balyalarda, hem plastik bantlama hem de çelik kablo kullanılmaktadır.
- Yatay sıkıştırıcılarda, çelik kablo en yaygın olanıdır.
Bu iki materyalden, plastik bantlama, daha temiz ve güvenli seçenek olarak düşünülebilir. Kağıt fabrikasında, balyaları kırma durumunda, bazı geri dönüştürücüler, çelik kablo, plastik kabloya göre daha kolay toplandığından, çelik kabloyu tercih etmektedir. Maliyet açısından, plastik bantlama, çelik kabloya göre daha hesaplıdır. Farklı çöp materyali türleri için, farklı güçler gerekeceğinden, sıkıştırıcınıza uyan en iyi seçenek için MACFAB distribütörünüze danışmalısınız .

MACFAB SIKIŞTIRILARI DIŞARIDA KULLANABİLİR MİYİM?
A.
Tüm MACFAB çöp / geri dönüşüm makinaları dışarıda kullanmaya uygun olmasına rağmen, makinaların içeride veya kapalı alanda kullanılmasını önermekteyiz. Böylelikle, makina ömrü daha uzun olacaktır.

KIRPILMIŞ KAĞIDI SIKIŞTIRABİLİR (BALYALAYABİLİR) MİYİM?
A.
Bu, kağıdın nasıl kırpıldığına bağlıdır: kağıt , şerit şeklinde kırpılmışsa, sıkıştırılabilir; konfeti şeklinde kırpılmışsa, sıkıştırılamaz.

PET ŞİŞELERİN SIKIŞTIRILMASI, KIRPILMASINDAN NİÇİN DAHA İYİDİR?
A.
Plastik şişeler, geri dönüştürülebilmelerinden önce, elenmeli ve sınıflandırılmalıdır. Kırpılmış şişeler, geri dönüşüm merkezlerini gönderildiklerinde, kırpılmış materyalde kirli plastiklerin karışması sorunu vardır ve kırpılma durumunda bu materyali sınıflandırmanın yolu yoktur. Pet Şişe Presleyicimiz, plastik şişeleri sıkıştırmak için mükemmeldir.

PET ŞİŞELERİN KAPAKLARI ÇIKARILMALI MIDIR?
A.
Kapaklar ve halkalar, kirlilik sebebi değildir ve plastik geri dönüştürücüler için bir sorun değildir. Pet şişelerin kapaklarının alınması, balya sıkıştırma işlemine yardımcı olur, ancak zorunlu bir şey değildir. Pet şişe presleyicimiz, plastik pet şişeleri sıkıştırmak için mükemmeldir: kapaklarının, tapalarının hala üzerinde olması fark etmez, çünkü makinamız eşsiz delici mekanizmaya sahiptir, böylelikle, kapakları sıkıştırmadan önce çıkartma zorunluluğunu ortadan kaldırır.

GERİ DÖNÜŞÜM İÇİN, KARTONLARDAKİ BANTLARI ÇIKARMAK ZORUNDA MIYIM?
A.
Çoğu durumda, geri dönüştürücüler için küçük miktardaki bant kirliliği önemli değildir, ancak balyalardaki daha büyük miktarlardaki bantlar reddedilecektir.

KARTONU VE KAĞIDI AYNI SIKIŞTIRICIYA KARIŞTIRABİLİR MİYİM?
A.
Bu, balyanızın boyutuna ve balyayı kimin topladığına bağlıdır. Çoğu durumda, fabrika boyutlu balyalar, karıştırılamazlar, ancak daha küçük balyalar yeniden sıkıştırılmalı (balyalanmalı)dır ve bazı geri dönüştürücüler bu aşamada kartonu ve kağıdı sınıflandırabilir ve böylelikle bu hizmeti sunabilirler.

ELBİSE SIKIŞTIRMAKTA BİR MACFAB SIKIŞTIRICI KULLANABİLİR MİYİM?
A.
Tüm sıkıştırıcılarımız elbiseleri sıkıştırabilir ancak küçük sıkıştırıcılarımız bu iş için en ideal olanlarıdır. Bunun nedeni, sıkıştırıcının boyutunun, elbiseleri işlemeye uymasıdır.

ARABA LASTİKLERİNİ, ARABA TAMPONLARINI VE BİLGİSAYAR MONİTÖRLERİNİ SIKIŞTIRMAK İÇİN BİR MACFAB SIKIŞTIRICI KULLANABİLİR MİYİM?
A.
Evet, MACFAB 550 HD Balya Pres, oldukça iyi oranda eski hallerine dönmeyi sağlayacak biçimde, bu materyalleri sıkıştırmak için tasarlanmıştır.

HAVALI VE HİDROLİK SIKIŞTIRMA PRESİ ARASINDAKİ FARK NEDİR?
A.
Havalı sıkıştırıcılar, sıkıştırıcı ve havayla işleyen silindirler tarafından havayla işler. Hidrolik sıkıştırıcılar, hidrolik silindirler kullanılarak, pompa ve elektrik motoruyla işler. MACFAB dahil çoğu üretici, hidrolik sıkıştırıcı seçeneğini sunarlar.

BİR SIKIŞTIRICIYI KURDUKTAN SONRA, SAĞLAMAM GEREKLİ ELEKTRİK GÜCÜ NEDİR?
A.
Avrupa'da MACFAB40'tan MACFAB250'ye kadar olan MACFAB Serisi için, normal tek fazlı bağlantı yeterlidir. 450'den hz500'e üç fazlı bağlantı gereklidir. Sıkıştırıcının elektriksel güç gereksinimlerinin daha teknik / ayrıntılı açıklaması için, lütfen bizimle veya distribütörlerimizden biriyle temasa geçin.

GERİ DÖNÜŞÜM İÇİN, PLASTİK FİLM ETİKETLERİNİ ÇIKARTMAK ZORUNDAMIYIM?
A.
Hayır, bu, plastik filme iliştirilmiş geri dönüştürücü tarafından işlenebilir.

ÇÖP SIKIŞTIRICIYLA (WASTE COMPACTOR) SIKIŞTIRICI/BALYALAYICI (BALER) ARASINDAKİ FARK NEDİR?
A.
Çöp sıkıştırıcılar, büyük miktarda karışık çöpü belirli bir alana sıkıştırmakta ve sonrasında çöp toplayıcınız tarafından toplanmakta kullanılırlar. Bu işlemde, çöp sınıflandırılmak zorunda değildir, ancak daha pahalı bir geri dönüşüm seçeneğidir; ayrıca, kartonlar veya plastikler gibi şeyleri kirletme ve geri dönüşümünü imkansız hale getirme olasılığı vardır. Sıkıştırıcılar/Balyalayıcılar (Balers) işletmelerde, çöp atıklarından değerli materyalleri çıkartmakta ve balyalar halinde toparlamakta kullanılırlar; bu, atık tasfiyesi maliyetini düşürür ve materyallerin daha kolay geri dönüştürülebilmesini sağlar, ayrıca daha düşük karbon salınımına neden olur

SIKIŞTIRICIMI TAZYİKLİ SUYLA TEMİZLEYEBİLİR MİYİM?
A.
Sadece sıkıştırıcınızın iç haznesini, tazyikli suyla temizlemenizi öneririz.

 
GLOBAL AĞ

MACFAB, uluslar arası bir işletme olmaktan onur duymaktadır. MACFAB distribütörünüz için, lütfen iletişim bilgilerinizi giriniz.

 
 

Tel +353 (0)42 9667193    Fax +353 (0)42 9667846    Email sales@MACFAB.com